Różni wykonawcy

Nastaw się na Chillout. Volume 19

Data premiery: 2018-11-23

19 część składanki "Nastaw się na Chillout" już jest! To szczególne, jubileuszowe wydanie z okazji 10 urodzin stacji Chillizet.

Wydawnictwo zawiera 2 płyty - pierwsza z nich to kompilacja tak zwanych "Greatest Hits" dobrze już znanych utworów, które wybrzmiewają na radiowej playliście od lat. Druga zaś to polscy artyści, którzy wzięli udział w plebiscycie na chilloutowy utwór roku.

Na pierwszej płycie możemy znaleźć klasyki chilloutu takie jak: "Twisted Cupid" grupy Slow Train Soul, czy "Cye" autorstwa Smolika – artysty przez lata związanego z Chillizet. Z drugiej jednak strony, na CD 1 nie zabraknie także nowoczesnych produkcji - tak jak ta od Mura Masy, młodego producenta, którego singiel "Love For That" nagrany wspólnie z Shurą, w roku swojej premiery zrobił spory szum na światowej scenie muzyki alternatywno - elektronicznej. Na "Nastaw się na Chillout 19" wśród odkryć ostatnich lat znaleźli się również Rhye i jego "3 Days", czy "Best Friends" Little Dragon.

Płyta numer dwa, to zbiór utworów polskiej reprezentacji muzyki alternatywnej, wśród których znaleźli się uczestnicy Plebiscytu na Chilloutowy Utwór Roku 2018, organizowanego przez Chillizet. Znajdziemy na niej między innymi propozycje dobrze znanych artystów takich jak Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski "Szukaj w snach", romantyczny utwór Tomka Makowieckiego "Najdłuższe pocałunki w Polsce", czy też zespół Kamp! z zwiewną, elektroniczną kompozycją "Don't Clap Hands". 

Od lat na składankach Chillizet pojawiali się także debiutanci. Nie zabrakło ich również na "Nastaw się na Chillout 19”, a wśród nich znalazł się między innymi projekt Blauka, tworzony przez Georginę Tarasiuk i Piotra Lewańczyka, zespół New People, którego utwór "Rain Talk" brzmieniowo zbliżony jest do amerykańskiego soft-rocka rodem z lat 70-tych, czy Kasia Tontor, młoda autorka tekstów i piosenkarka z Poznania, zainspirowana R&B i neo – soulem.

"Nastaw się na Chillout. Volume 19" to szczególne wydanie składanki, na której klasyka światowego chilloutu przeplata się z polską muzyką alternatywną w najlepszym wydaniu.

Playlisty
Hity 2018 9 utworów